Nowe logo Beskidzkiego Centrum Onkologii

BCU2 2

Redakcja

9 lutego, 2022

Nowe logo Breast Cancer Unit lada dzień pojawi się w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej. BCO-SM jest jednym z niewielu certyfikowanych szpitali w Polsce wyspecjalizowanym w kompleksowym leczeniu raka piersi. Poza profesjonalnym leczeniem, szpital dba też o jak najlepsze samopoczucie pacentów. Stąd m.in. nowe logo.

Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej do utworzonej przez Ministerstwo Zdrowia sieci wyspecjalizowanych ośrodków referencyjnych typu Breast Cancer Unit dedykowanych chorym z rakiem piersi dołączyło w ubiegłym roku. To olbrzymi sukces placówki. Leczenie w ramach systemu zapewnia kompleksową diagnostykę oraz indywidualny proces.

W województwie śląskim do sieci Breast Cancer Units należą dwa szpitale – Narodowe Centrum Onkologii w Gliwicach i właśnie BCO-SM w Bielsku-Białej, co świadczy o jakości leczenia w tych placówkach.

Ośrodki referencyjne typu Breast Cancer Unit specjalizują się w leczeniu raka piersi i skupiają w jednym miejscu doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, radioterapii, patomorfologii, diagnostyki oraz posiadają zaplecze rehabilitacyjne i oferują profesjonalne wsparcie psychoonkologa. Dzięki tak kompleksowej i interdyscyplinarnej opiece ośrodki tego typu osiągają najlepsze wyniki leczenia raka piersi.

W BCO-SM pacjentami z rakiem piersi zajmuje się interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzi około 20 osób, co pomaga w szybkim postawieniu diagnozy i skutecznym leczeniu.

Jednocześnie szpital dba o dobrą, rodzinną atmosferę i chce, by pacjenci czuli się w placówce najlepiej, jak to możliwe. Stąd m.in. nowe logo. To symbole w kolorze kobiecego, indyjskiego różu, łączące kontur kobiecej piersi, wstążkę charakterystyczną dla raka piersi i rękę, która uosabia ochronę, jaką szpital roztacza nad pacjentkami. Już wkrótce grafiki z nowym logo pojawią się na oddziale.

Źródło: UM Bielsko-Biała

BCU2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3