Nowe linie tyskich trolejbusów

Ztm tychy trolejbus

Redakcja

15 września 2019

Zakończyła się budowa nowej trakcji trolejbusowej w Tychach. Efekt? Nowa linia G plus modyfikacja dotychczasowej linii E. Nowa trasa biegnie wzdłuż ulicy Sikorskiego - pomoże skomunikować centrum miasta z ośrodkiem wypoczynkowym nad Jeziorem Paprocańskim oraz z pobliskimi osiedlami.

Trakcja będzie wykorzystywana przez nową linię G oraz linię E, która będzie kursowała w zmodyfikowanej relacji. Nowa organizacja ma zostać wprowadzona 23 września 2019 r. w poniedziałek.

Obie linie obsługiwane będą przez dwa najnowsze trolejbusy TLT – mogące przejechać bez czerpania prądu z trakcji nawet ok. 30 km. Jest to o tyle istotne, że fragmenty trasy będą przebiegać po drodze bez dostępu do trakcji.

Linia E będzie od teraz kursować okrężnie, z początkowym i końcowym przystankiem Tychy Sikorskiego Wiadukt. Przejedzie w pobliżu osiedli L, O, R, T, W, Z i Z1, omijając dotychczas obsługiwany tyski dworzec PKP. Linia G częściowo będzie obsługiwać te same przystanki i osiedla, dodatkowo natomiast przejedzie w pobliżu osiedla U. Trolejbusy będą realizować swoje przejazdy w dni robocze, soboty i niedziele.

Nastąpi również zmiana w zakresie innych linii. Od 23 września linie trolejbusowe A i C będą obsługiwać stanowisko nr 1, natomiast linie B i D obsłużą stanowisko nr 2 na przystanku Tychy Dworzec PKP.

Mat. ZTM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3