Nowe letnie trasy Ryanair z Katowic. Gdzie polecimy w te wakacje?

2022 11 17 nowa trasy ryanair

Redakcja

19 listopada, 2022

Ryanair w te wakacje poszerzę siatkę połączeń z katowickiego lotniska. Irlandzka linia zapowiada dwa nowe kierunki. Już na początku czerwca polecimy z Pyrzowic do Puli w Chorwacji oraz do Warny w Bułgarii.

To doskonała informacja dla wszystkich fanów tanich podróży. Tanie linie lotnicze sukcesywnie poszerzają ofertę lotów z lotniska w Pyrzowicach, tym razem to Ryanair ogłosił dwa nowe gorące letnie kierunki. Już 2 czerwca wystartuje połączenie do Puli w Chorwacji. Ten kierunek będzie obsługiwany dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek i piątek. Oznacza to, że wszyscy małą liczbą dni urlopowych także będą modli skorzystać i zwiedzić Chorwację okołoweekendowo. Inauguracja lotów do Warny została zaplanowana na niedzielę 4 czerwca, a trasa obsługiwana będzie w każdą środę i niedzielę. Obydwa połączeni będą realizowane do września. 

Cieszymy się, że Ryanair poszerzy swoją ofertę z Pyrzowic w zbliżającym się sezonie letnim. Połączenia do Puli i Warny z pewnością spotkają się z bardzo dużym zainteresowaniem, bo bazują na ogromnym wylotowym potencjale regionu. To także niezwykle atrakcyjne trasy z perspektywy samodzielnej organizacji wyjazdów wakacyjnych, a jak wskazują statystyki, bardzo lubimy wypoczywać w Chorwacji i Bułgarii – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Irlandzka linia Ryanair to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych, ze względu na dobre połączenia i bardzo atrakcyjne ceny. Przewoźnik realizuje z katowickiego lotniska trasy stałe, ale także jest jednym z większych przewoźników czarterowych. W Pyrzowicach uruchomił swoją bazę. W szczycie sezonu „Lato 2022” przewoźnik bazował na pyrzowickim lotnisku siedem Boeingów 737-800NG i zatrudniał ponad 360 osób personelu (pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej).

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 10.5µg/m3