Nowe informacje w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Ten mężczyzna szedł za 19-latką

kradzież w sklepie w Rydułtowach

Redakcja

10 grudnia 2022

To jedna z największych tajemnic kryminalnych XXI wieku w naszym kraju. Od 12 lat nie wiemy co stało się z Iwoną Wieczorek. Służby sprawdzały kilkadziesiąt różnych scenariuszy, informacji, doniesień. Rodzina po pomoc zwróciła się nawet do jasnowidzów. Nie pomógł też słynny detektyw Krzysztof Rutkowski.

AKTUALIZACJA: Mężczyzna sam zgłosił się na policję. To mieszkaniec Chorzowa.

Iwona Wieczorek mieszkała w Gdańsku, 17 lipca 2010 roku nad ranem wracała z dyskoteki w Sopocie. Pomiędzy nią a znajomymi miało dojść do sprzeczki, po czym wówczas 19-letnia Iwona wyszła z klubu. Szła najprawdopodobniej plażą do mieszkania w Gdańsku, gdzie mieszkała z rodzicami. Miała przy sobie pożyczoną komórkę, w której rozładowała się bateria przed godziną 4 rano. Kamery ostatni raz zarejestrowały Iwonę przy wejściu nr 63 na plażę w gdańskim Jelitkowie. Do rodzinnego mieszkania miała z tamtego miejsca około 2 kilometry i musiała pokonać jeszcze kompleks parkowo-leśny. Tam urywa się ślad za dziewczyną.

Podejrzanych było wielu: jej znajomi, były chłopak, dyskotekowy baron z Trójmiasta, a nawet ochroniarze. Jedna z wersji mówiła o tym, że mogła zostać porwana do pracy w domu publicznym. Policja wielokrotnie sprawdzała miejsca, w których tej nocy była Iwona. Nie znaleziono ani jednego śladu.

Jednym z możliwym podejrzanych lub świadków był mężczyzna, który przez pewien moment szedł za dziewczyną. Miał ze sobą biały ręcznik. Zarejestrowały ich kamery, ale z uzyskanych obrazów nie udało się zidentyfikować twarzy tajemniczego mężczyzny.

Aż w końcu policjanci z elitarnego Archiwum X natrafili na inne nagranie, na którym najprawdopodobniej widoczny jest z bliska tajemniczy mężczyzna. Na materiale wideo gra w tzw. "kubki". 

Policja prosi o kontakt osoby, które wiedzą kim jest ten mężczyzna (widoczny na zdjęciu powyżej). Jeżeli ktoś ma informację nt. tego mężczyzny, jest proszony o kontakt pod numerem telefonu 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.3µg/m3