Nowe hybrydowe modele Jeep: Renegade 4xe i Compass 4xe już w Polsce

3 9

Redakcja

17 października 2020

Polska premiera nowych modeli samochodów hybrydowych plug-in: Renegade 4xe i Compass 4xe miała miejsce 13 października 2020 roku w Julianowie koło Warszawy. To pierwsze Jeepy w Polsce, które są w pełni zelektryfikowane i przyjazne środowisku. Są już dostępne w sprzedaży we wszystkich salonach Jeep w kraju.

Od razu pokazujemy dwa samochody bardzo ważne dla rynku polskiego i europejskiego, ponieważ reprezentują SUV-y w segmencie samochodów miejskich i kompaktowych, a to tak naprawdę najszybciej rozwijający się segment na tych rynkach”
mówił Rafał Grzanecki, country manager marek Jeep i Alfa Romeo podczas prezentacji nowych hybrydowych modeli Jeep

„Myślę, że prezentacja tych samochodów pokazuje, że realizujemy to, co zadeklarowaliśmy w 2018 roku, czyli premiery kolejnych modeli Jeepa w tym wypadku - w wersji hybrydowej lub elektrycznej. To są samochody, które cieszą się dość dużym powodzeniem. Są to modele, które rozwiązują istotną kwestię związaną z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla” - powiedziała Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland.

Oba modele dostępne są w trzech poziomach wyposażenia - „Limitted”, „S” i „Trailhawk”, z napędem na cztery koła, sześciobiegową skrzynią automatyczną oraz dwoma silnikami - 1,3-litrowym czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 130 KM lub 180 KM z przodu oraz silnikiem elektrycznym o mocy 11,4 kWh znajdującym się między tylnymi kołami.

„Ta technologia umożliwia także jazdę w trybie całkowicie nieemisyjnym, bez zużywania paliwa. Dzięki akumulatorowi o mocy 11,4 kWh możemy przejechać do 50 km tylko na silniku elektrycznym. Ekologicznie, nie emitując żadnych zanieczyszczeń” - zapewnił Krzysztof Kłos, manager marki Jeep.

Moc silnika benzynowego wsparta mocą 60 KM wytwarzaną przez silnik elektryczny daje łącznie moc 190 KM (w wersji Limited) i 240 KM (w wersji Trailhawk i S). W silniku elektrycznym moment obrotowy wynosi 250 Nm, a w spalinowym 270 Nm. Ich połączenie daje możliwość przyspieszenia od 0 do 100km/h w ok. 7,5 sekundy i prędkość 130 km/h w trybie elektrycznym i 200 km/h w trybie hybrydowym.

Nowe hybrydy Jeepa typu plug-in posiadają trzy tryby pracy: hybrydowy, elektryczny i E-save, które aktywować można, używając selektora trybu jazdy znajdującego się obok dźwigni zmiany biegów.

Modele przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które interesują się zagadnieniami eko, które chcą jeździć samochodami emitującymi mało spalin lub wręcz w ogóle” - wyjaśniał Rafał Grzanecki. „Z drugiej strony mówimy też o konsumentach, którzy potrzebują samochodów niskoemisyjnych do tego, aby poruszać się w niektórych strefach, ponieważ wiele miast europejskich ogranicza dostęp samochodów z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. Aby się dostać w takie miejsca, w takie centra musimy posiadać samochody albo elektryczne, albo niskoemisyjne”
uzupełnił.

Nowe modele Jeep: Renegade 4xe i Compass 4xe są już dostępne w sprzedaży w salonach dealerskich w całej Polsce. Ponadto pod koniec roku planowana jest europejska i polska premiera potężnego pickupa zbudowanego na bazie Jeepa Wranglera, czyli Jeep Gladiator. Oba samochody przyjadą w grudniu do Polski, a w przyszłym roku ruszy ich sprzedaż.

Następną nowością, zaprezentowaną na razie jako koncept, będzie powrót auta-legendy, czyli Jeepa Grand Wagoneer. To luksusowy, potężny samochód, który stworzył segment luksusowych SUV-ów w latach 60-tych.

Kolejną premierą będzie tradycyjny model Wrangler, którego tradycyjna, spalinowa odmiana świetnie sprzedaje się w Polsce. „Dostarczymy w grudniu 60 Wranglerów straży granicznej na wschodnie granice Unii Europejskiej. Ten samochód zadebiutuje również w wersji hybrid plug-in, także z możliwością opcji napędu na 4 koła, wyłącznie z zasilaniem elektrycznym” - zapowiedział Rafał Grzanecki.

Źródło informacji: PAP Media Room

5 2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3