Nowa karetka dla śląskiego konwoju dla Ukrainy!

332867380 727499165790218 3246057608962447815 n

Redakcja

5 marca, 2023

Po raz kolejny udowodniamy jako naród, że w sytuacji kryzysowej działamy ponad podziałami. W piątkowy wieczór przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Radłów mieszkaniec tej gminy podpalił karetkę z konwoju, który wyruszył z województwa śląskiego. Wojewoda małopolski zaapelował do szpitali i innych placówek medycznych o pomoc. Odpowiedział szpital w Nowym Targu.

Przypomnimy, że 3 marca spod Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach wyruszył Śląski Konwój Dla Ukrainy. Województwo śląskie przekazało sześć karetek Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, cztery samochody osobowe, agregaty, niezbędny sprzęt medyczny i opatrunki.

- Zainicjowałem utworzenie Śląskiego Konwoju Dla Ukrainy. Dziś konwój ruszył w kierunku Ukrainy. Przekazaliśmy 6 karetek Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, 4 samochody osobowe, agregaty, niezbędny sprzęt medyczny i opatrunki. To kolejne wsparcie. Dziękuję za zaangażowanie jednostkom UMWŚ - powiedział w piątek marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Pomoc zorganizowana została we współpracy z Fundacją Moc Przyszłości. Niestety tego samego dnia przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Radłów jedna z karetek doszczętnie spłonęła. 


Na szczęście nikomu nic się nie stało. Reszta konwoju pojechała dalej, a podpalacz został zatrzymany. To mieszkaniec gminy, w której doszło do podpalenia. 

Fundacja Moc Przyszłości ogłosiła zrzutkę na nową karetkę dla Ukrainy. Ale nowy pojazd już jest! Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zaapelował do małopolskich placówek medycznych o przekazanie jednego pojazdu. Na jego apel odpowiedział szpital w Nowym Targu. 

- Podpalony w Radłowie w powiecie tarnowskim ambulans, który miał trafić na Ukrainę razem z pięcioma kolejnymi karetkami, został zastąpiony innym. Decyzje o przekazaniu ambulansu podjęła dyrekcja szpitala powiatowego w Nowym Targu - poinformował wojewoda małopolski.

fot. WPR w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3