
Przez panującą wciąż zimową i ponurą aurę na dworze widoczność na drodze nie jest dobra, w związku z tym każdy poruszający się po zmierzchu musi być odpowiednio widoczny dla kierowców. Żywiecka drogówka i Radio Bielsko prowadzą akcje „Świeć przykładem”.
Akcja prowadzona przez żywiecką drogówkę i Radio Bielsko ma na celu poprawić poziom bezpieczeństwa na drogach. Przez wyżej wymienione podmioty odwiedzane są różne miejsca, w których rozdawane są odblaski. Taki element odblaskowy można było zabrać także dla swoich bliskich, którzy nie mogli zjawić się na akcji.
Podczas spotkania mundurowi dodatkowo rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zaangażowani byli także strażacy ochotnicy, którzy z chęcią przekazywali swoją wiedzę w temacie bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszkańcom.