Historia pięciu mężczyzn, czyli włamanie, paserstwo i "funky"

37 745373

Redakcja

17 lutego 2023

28-latek włamał się do metalowego stojaka, znajdującego się na jednej ze stacji paliw z Kozach. Ukradł pięć butli z gazem. Rozdał je kolegom, a ci sprzedali je 56-latkowi. Ten ostatni posiadał również substancję "Alfa PiHP", która potocznie nazywa się "funky".

Do zdarzenia doszło 7 lutego 2023 roku. 28-letni mężczyzna ukradł ze stacji w Kozach (powiat bielski) 5 sztuk butli z gazem na kwotę ponad 1 tysiąca złotych. Jeszcze tego samego dnia dotarli do niego policjanci. Okazało się, że przekazał swoim trzem współsprawcom, a ci sprzedali je 56-letniemu mężczyźnie.

- Dane tych osób oraz miejsce ich przebywania zostały również ustalone. Trzej paserzy zostali zatrzymani. Ostatni 56-letni mężczyzna został zatrzymany w chwili kiedy zgłosił się do jednostki w Kobiernicach na dozór do innego postępowania. Śledczy z Kobiernic oraz z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy w toku przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili uprzednio skradzione butle gazowe, a ponadto ponad 50 gramów nowej substancji psychoaktywnej w postaci Alfa PiHP, z której na czarnym rynku można uzyskać prawie 150 porcji konsumenckich - relacjonuje bielska policja.

56-latek usłyszał zarzut za paserstwo oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w warunkach recydywy. Trafił do aresztu. Pozostali mężczyźni otrzymali dozór policyjny. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3