"Noce ze skrzydłami" w Gliwicach! Pokazy lotnicze i koncerty

124875

Redakcja

12 maja, 2023

W nadchodzący weekend na terenie gliwickiego lotniska odbędą się „Noce pod skrzydłami”. Będzie to wydarzenie "dosłownie" najwyższych lotów. Przygotowano wiele atrakcji, w tym pokazy lotnicze i koncerty. 

Wracają „Noce pod skrzydłami”. Tegoroczna edycja wystartuje w najbliższą sobotę, 13 maja, o godz. 11.00, a zakończy się w niedzielę, 14 maja, ok. godz. 22.30. 

Zaplanowano pokazy, przelot wojskowych helikopterów i wieczory muzyczno-filmowe. W sobotę, oprócz prezentacji lotniczych, odbędzie się koncert „W blasku księżyca” w wykonaniu orkiestry Em Band z Jaworzna, która zagra utwory znakomitego muzyka Glenna Millera. Dzień zakończy seans filmu z 1941 roku „Niebezpieczne światło księżyca”, początek o godz. 20.00. W niedzielę na uczestników czeka natomiast „popołudnie z wojskiem”, a wieczorem, o godz. 20.00, wystąpi Józef Skrzek – wybitny polski multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, który od wielu lat koncertuje w Planetarium Śląskim, łącząc muzykę elektroniczną z projekcjami nieba. Bezpośrednio po koncercie wyświetlony zostanie dramat wojenny „Karbala”.

Gościem specjalnym będzie dr Sebastian Kawa – wielokrotnego mistrza świata w szybownictwie. Nie zabraknie też historycznej inscenizacji. Hrabia Jan Potocki wraz ze swoim małym białym psem i wiernym sługą Turkiem Ibrahimem przejedzie przez ulice miasta zabytkowym powozem, a potem wzbije się w niebo balonem.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem m.in. marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3