Jkjmlmkljmkj

Redakcja

27 stycznia, 2022

Rokrocznie przy okazji kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do licytacji trafia wiele niepowtarzalnych i wyjątkowych przedmiotów. W tym roku do takich zaliczyć można unikatowe narty prosto z Wisły.

Ręcznie robione, drewniane narty z lokalnej pracowni stolarskiej Forszty zachwycają nie tylko jakością wykonania ale i wzornictwem.

Prowadzę manufakturę narciarską i każda para nart wychodząca z mojej pracowni jest dopasowana do swojego nowego właściciela poprzez personalizację właściwości technicznych, jak i designu. Narty są wykańczane metodą intarsji czyli tworzenia wzorów poprzez łączenie różnogatunkowych elementów drewnianych. Forniry wykorzystane w tym projekcie to orzech amerykański, czereśnia oraz klon”

tłumaczy Aleksander Partyka, twórca nart.

Narty przekazane na licytację dla WOŚP zostały stworzone we współpracy z projektantką Sonią Nowok.

We wspomnianym projekcie nart został wykorzystany motyw rozety. To wszechobecny element kultury naszego regionu. Narty w całej swojej formie dumnie prezentują lokalne rzemiosło”

wyjaśnia Sonia Nowok.

Myślę ze niesamowity design przyciągnie wielu licytujących i kwota wsparcia dla WOŚP będzie wzrastać z każdym kolejnym dniem”

dodaje Aleksander Partyka.

Narty obejrzeć można na żywo w restauracji Browar Wisła, gdzie zostały wyeksponowane. Licytacja odbywa się na stronie http://allegro.pl/oferta/forszty-narty-recznie-robione-11681287479

Aktualna cena to 9200,00 zł. Końcowa kwota w całości zasili konto tegorocznej zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Wosp 2 4 2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3