Nietypowy pasażer radiowozu. Policjanci zabrali... sowę

44 727791

Redakcja

5 października, 2022

Policjanci zauważyli na ulicy maszerującą... kulkę pierza. Zatrzymali radiowóz, by sprawdzić, czy to „coś” nie potrzebuje czasem fachowej pomocy. Sowa trafiła do pogotowia leśnego, które zajmuje się niesieniem pomocy dzikim zwierzętom.

Gliwicki patrol na ul. Łabędzkiej w Łanach Wielkich zauważył na jezdni  coś nietypowego. Wyglądało to na kulkę pierza, która okazało się być młodą sową. Na widok mundurowych ptak stanął przy krawędzi jezdni i nie reagował tym, czego można się spodziewać po dzikim stworzeniu – ucieczką. Mundurowi od razu spostrzegli, że coś może dolegać zwierzęciu. 

Policjant, stosując zasady BHP, założył skórzane rękawiczki, sowę owinięto następnie ręcznikiem i zabrano do radiowozu. Funkcjonariusze przewieźli nietypowego pacjenta do komendy miejskiej, dokąd zmierzał już powiadomiony weterynarz z Leśnego Pogotowia Ratunkowego w Mikołowie. Sowę przekazano w fachowe ręce pracownika ośrodka, zajmującego się niesieniem pomocy dzikim zwierzętom. Pozostaje mieć nadzieję, że złota sowa wyzdrowieje i wróci do swojego naturalnego środowiska. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3