Nielegalny skład papierosów u pseudokibica

51 759759

Redakcja

25 maja, 2023

Kibol identyfikujący się z GieKSą Katowice został zatrzymany w sprawie posiadania nielegalnego tytoniu i wyrobów tytoniowych. Policjanci zabezpieczyli aż 221 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Grupy przestępcze pseudokibiców robią wszystko, żeby zarobić na swoją nielegalną działalność. Działają w narkotykach, haraczach oraz w handlu nielegalnym towarem.

Kryminalni z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z mundurowymi z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zrobili nalot na "magazyn" nielegalnych papierosów w Mysłowicach.

- W trakcie przeszukań stróże prawa zabezpieczyli około 4 kilogramów nielegalnego tytoniu oraz ponad 221 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano wstępnie na ponad 272 tysiące złotych - informują służby.

Policja zatrzymała 58-letniego mężczyzny, który powiązany jest ze środowiskiem pseudokibicowskim GKS-u Katowice. Właścicielowi kontrabandy grożą nawet 3 lata więzienia i wysoka grzywna. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3