Nielegalna rozlewnia alkoholu w powiecie bielskim. Zatrzymano 41-latka

35 797696

Redakcja

31 stycznia, 2024

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który prowadził nielegalną rozlewnię alkoholu. Zabezpieczono ponad pół tysiąca litrów nielegalnego alkoholu, butelki oraz urządzenia służące temu procederowi. 

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach oraz KMP w Bielsku-Białej, na terenie powiatu bielskiego zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który na jednej z posesji w pomieszczeniu gospodarczym trudnił się nielegalnym procederem polegającym na produkcji oraz rozlewnictwie alkoholu. 

Podczas realizacji sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad pół tysiąca litrów nielegalnego, gotowego alkoholu, którego część była już przygotowana do dalszej sprzedaży. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci ujawnili oraz zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane do przestępczej działalności – między innymi pompę, węże, butelki, etykiety, nakrętki, które świadczyły o tym, że zatrzymany prowadził nielegalną rozlewnię alkoholu niewiadomego pochodzenia - relacjonuje policja. 

Wysokość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa została oszacowana na kwotę 32.000 złotych.

Policjanci ustalają teraz, czy zabezpieczony alkohol mógł stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

powiązane artykuły:

45 795291
Lokalne 20 stycznia, 2024

Jastrzębscy policjanci zabezpieczyli w jednym z mieszkań na tere

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3