Niegospodarność w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Jest akt oskarżenia

Gavel ga1d1b61ac 1920

Redakcja

2 kwietnia, 2022

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Bytomiu przeciwko byłym członkom zarządu Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego spółka z o.o., którzy odpowiedzą za przestępstwo niegospodarności i działania szkodę zarządzanej przez nich spółki.

Sprawa związana jest z z podpisaną w dniu 27 czerwca 2014 roku  umową o przyjmowanie odpadów. -  Dowody zgromadzone w śledztwie wskazują, iż w umowie przewidziano ceny usług znacznie zaniżone w stosunku do występujących w normalnym obrocie gospodarczym. W umowie także przyjęto stawki za przechowywanie odpadów znacznie niższe niż określone w regulaminie wewnętrznym przedsiębiorstwa. Na skutek zawarcia tej niekorzystnej umowy, zdaniem prokuratury, doszło do wyrządzenia znacznej  szkody majątkowej w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym  w wysokości 594.706,24 złotych - informuje Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Umowę podpisali oskarżeni z prywatnym przedsiębiorcą. - Przesłuchano w charakterze świadków kilkadziesiąt osób, jak też zebrano obszerną dokumentację dotycząca funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego  w latach 2014 – 2018, w tym działu tego przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za nadzorowanie składowania odpadów położonych w Bytomiu przy Alejach Jana Pawła II. Uzyskano także opinię biegłego z zakresu księgowości i finansów przedsiębiorstwa - dodaje prokuratura.

Czyn zarzucony oskarżonym zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Postępowanie  w tej sprawie przed Sądem Rejonowy w Bytomiu ma rozpocząć się w kwietniu 2021 roku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3