Niedzielski: odbudowa zdrowia Polaków będzie w najbliższym czasie priorytetem

21426189

Redakcja

26 kwietnia 2021

Odbudowa zdrowia Polaków będzie priorytetem w najbliższym czasie. Najważniejszym zadaniem jest powrót do normalnego leczenia, do zajmowania się zdrowiem tak jak przed pandemią – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia mówił na konferencji prasowej w Nałęczowie, że "spotkanie inicjuje projekt ważny dla zdrowia wszystkich Polaków, którzy przechorowali COVID-19 – rehabilitację postcovidową".

Zanim przejdziemy do szczegółów programu rehabilitacji postcovidowej, chciałbym powiedzieć, że trzecia fala pandemii słabnie. Apogeum liczby zachorowań, hospitalizacji czy zgonów mamy już za sobą"

 – stwierdził szef MZ.

Dodał, że oznacza to konieczność jak najszybszego, wręcz natychmiastowego zajęcia się innymi priorytetami.

"Priorytetem w najbliższym czasie będzie odbudowa zdrowia Polaków. Odbudowa zdrowia po pandemii to nie jest tylko kwestia wychodzenia z COVID-19, to problem znacznie szerszy, bo niestety pandemia spowodowała również pewne zaniedbanie zdrowia publicznego" – przyznał Niedzielski.

Wyjaśniał, że zaniedbanie to wiąże się m.in. z ograniczoną dostępnością do systemu opieki, którego duża część była zaangażowana w walkę z pandemią COVID-19.

"Najważniejszym zadaniem na najbliższy miesiąc, dwa, trzy miesiące jest powrót do normalnego leczenia, do zajmowania się zdrowiem tak jak zajmowaliśmy się nim w czasie przedpandemicznym" – stwierdził minister. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3