Niechciane sprzęty dostają drugie życie. Lędzińscy wolontariusze zachęcają do pomocy

Waste ga30312922 1920

Redakcja

28 grudnia 2021

A wszystko za sprawą wolontariatu, który od roku 2017 działa przy parafii Św. Anny w Lędzinach. Założyli go Bogumiła Stolecka i Marek Mikuła z zamiłowania do niesienia pomocy potrzebującym i dzielenia się swoim czasem z innymi.

Jak mówi Bogumiła Stolecka: „Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne czy jesteśmy bogaci, czy biedni, zawsze można się czymś dzielić. Niekoniecznie musi to być materialny przedmiot”. Lędzińscy wolontariusze pomagają potrzebującym w codziennych czynnościach domowych, w drobnych naprawach i remontach, czy też poprzez wspólnie spędzenie czasu i zrobienie zakupów.

Obecnie, dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Lędzinach, wolontariusze mają możliwość rozszerzenia swojej działalności. Użyczone od gminy pomieszczenia służą za magazyn mebli, sprzętów AGD oraz odzieży, które dla jednych są już zbędne, a dla innych mogą stanowić cenne wyposażenie mieszkania. Współpraca z lędzińskim MOPS-em, umożliwia dotarcie do najbardziej potrzebujących i przekazanie im potrzebnych sprzętów czy odzieży.

Reuse, czyli powtórne użycie sprzętu, który dla kogoś jest już nieprzydatny, ale nadal działa, to trend rynkowy, mający swoje korzenie w podstawach pro środowiskowej gospodarki o obiegu zamkniętym. To również doskonały sposób na wspieranie potrzebujących, bo używane i wciąż pełnowartościowe rzeczy, mogą oni nadal wykorzystywać.

Bogumiła Stolecka zaprasza wszystkich do współpracy. Każdy może zostać wolontariuszem, sztab ludzi, którzy działają są tego przykładem. Jeśli dysponujesz wolnym czasem, jeśli chcesz dzielić się swoimi umiejętnościami z tymi, którzy tego potrzebują, nie zwlekaj!

źródło: UM Lędziny 

powiązane artykuły:

Wislana Odyseja
#EkoSilesia 21 stycznia 2022

Nową, proekologiczną akcję zapowiedział ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski - organizator Górskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3