Niebezpieczny poranek w regionie. Kilkanaście zdarzeń drogowych: kolizje, wypadki i groźne zdarzenie w autobusie

Radio bielsko waszym okiem

Redakcja

8 września, 2021

Tylko w pierwszej części dnia w środę 8 września doszło w województwie śląskim do ponad 10 zdarzeń drogowych.

A1 - Knurów

A1 kier. Gorzyczki za węzłem Knurów doszło do zderzenia trzech pojazdów, jeden z nich (bus) przewrócił się na jezdnię. Obecnie droga w kierunku Gorzyczek całkowicie zablokowana, korek ma już ponad 3 kilometry. Uciekajcie z autostrady na węźle Knurów

- informuje Facebookowy profil Dzieje się - Śląskie

A4 - okolice Mysłowic

W sumie 6 pojazdów uczestniczyło w dwóch zdarzeniach drogowych na autostradzie A4 w rejonie Mysłowic. Do jednego z nich doszło w związku z niezachowaniem odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu przez kierowcę osobowego bmw. Kierowca najechał na tył citroena, a ten na volkswagena. Kierowca citroena trafił do szpitala.

Czechowice-Dziedzice

DK-1 Czechowice-Dziedzice, przed skrzyżowaniem z ulicą Ligocką jadąc w kier. Bielska-Białej - Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Prawy pas zablokowany

- poinformował facebookowy profil Waszym Okiem - Radio Bielsko.

Hażlach, powiat cieszyński

Po godzinie 7:00 na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej i Sadowej w miejscowości Hażlach doszło do zderzenia motocyklisty z kierowcą samochodu osobowego. Jak poinformował st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, do zderzenia doszło podczas zmiany pasa lub skrętu w lewo przez 45-letiniego kierowcę osobowego forda. Wjechał w niego wówczas pochodzący z Ukrainy 29-letni mężczyzna. Motocyklista trafił do szpitala w stanie ciężkim.

Katowice

Na ul. Kochłowickiej doszło do zdarzenia z udziałem autobusu linii nr 51. Jak informuje podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, najprawdopodobniej w wyniku wbiegnięcia zwierzęcia na drogę, kierowca autobusu gwałtownie zahamował, w wyniku czego jedna z pasażerek upadła i doznała urazu kręgosłupa. Została zabrana do szpitala.

Kłobuck

Osób poszkodowanych nie było w Kłobucku koło Częstochowy.

Kłobuck ul. Wieluńska. Tuż za wiaduktem doszło do zderzenia trzech samochodów dostawczych: Mercedesa Sprintera, Citroena Jumper i Volkswagena "elteka"

- informuje portal klobucka.pl

Pszczyna

Około 13:00 doszło do kolizji na ul. Bieruńskiej w Pszczynie. Droga jest częściowo nieprzejezdna.

W środę, 8 września chwilę przed godziną 10.00 na ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z przydrożnym drzewem. Siła uderzenia była duża, samochód uległ znacznym uszkodzeniom. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do służb ratunkowych wynikało, że jedna osoba potrzebuje pomocy medycznej
- informuje z kolei portal pless.pl

Zabrze

Poważny wypadek około godziny 12:00 miał miejsce w Zabrzu przy ul. Sikorskiego 137. Samochód osobowy wjechał w drzewo.

Powiat zawierciański

Jak informuje portal Zawiercie112, na Drodze Krajowej nr 78 pomiędzy Szczekocinami a Jędrzejowe, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Woj. śląskie

Do najprawdopodobniej niegroźnych kolizji doszło również na ul. Francuskiej w Katowicach, na ul. Mickiewicza oraz ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej, na ul. Cichej w Zaborzu (powiat cieszyński) oraz na ul. Łukasińskiego w Częstochowie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3