Nie żyje 15-latek, który został potrącony przez 87-letniego kierowcę

41 728773

Redakcja

21 października 2022

13 października 87-latek potrącił chłopaka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych w Ustroniu. Na miejsce został skierowany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nastolatek w ciężkim stanie trafił do katowickiego szpitala. Niestety po tygodniu zmarł.

15-latek około godziny 6.30 rano przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych w rejonie w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu. Nie wiadomo co było przyczyną faktu, że kierowca, 87-latek jadąc osobowym mercedesem w kierunku Skoczowa nie wyhamował przed przejściem dla pieszych. 

Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, którego zespół przeprowadził resuscytację chłopca. Sytuacja była bardzo poważna, ale na szczęście działania medyków przyniosły skutek, a 15-latek został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 87-latkowi, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 

Nastolatek w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Przez tydzień trwała walka o jego życie. Niestety bezskutecznie. 20 października jego mama poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o śmierci 15-letnia Pawła.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3