Nie zatrzymał się do kontroli i uciekł z miejsca kolizji. Policyjny pościg w gminie Ogrodzieniec

65 804950

Redakcja

23 marca 2024

20-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, następnie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec gminy Kroczyce usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z Ogrodzieńca zauważyli w miejscowości Giebło-Kolonia (pow. zawierciański) pojazd, który jadąc z dużą prędkością, wykonywał niebezpieczne manewry. 

Kierujący mercedesem stwarzał poważne zagrożenie w ruchu. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, jednak na widok radiowozu, kierujący znacznie przyspieszył. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Kierujący zakończył swoją ucieczkę, rozbijając auto, po czym oddalił się z miejsca kolizji - relacjonuje policja. 

Policjanci szybko ustalili, kim był kierujący mercedesem. Mężczyzna ukrywał się jednak przed stróżami prawa. Po dwóch dniach został zatrzymany. 

Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek usłyszał już zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 13 lutego 2024

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z rudzkiej drogówki próbowali zatrzymać do kontro

Policyjny poscig
Lokalne 3 stycznia 2024

Pszczyńscy policjanci zatrzymali po pościgu sprawców kradzieży paliwa ze stacji benzynowe

55 720090 01
Lokalne 11 sierpnia 2022

Policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą Volkswagena Passat, który nie zatrzymał się do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3