Nie polecieli do Meksyku, bo wpadli na bardzo głupi pomysł

Sg

Redakcja

7 marca, 2023

Grupa znajomych chciała lecieć do Meksyku. Ale najpierw uznali, że zrobią niezły "Meksyk" na lotnisku w Pyrzowicach. Efekt? Nie polecieli nigdzie. 

W minioną niedzielę z lotniska w Pyrzowicach grupa znajomych chciała turystycznie polecieć do Cancum (Meksyk).  Jak każdy stawiła się do odprawy biletowo-bagażowej. Nagle dwie osoby z grupy uznały, że zabłysną swoim intelektem. Zgłosili, że w ich bagażach znajdują się broń, narkotyki i inne niebezpieczne przedmioty. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy natychmiast szczegółowo skontrolowali 27-letnią kobietę, 34-letniego mężczyznę oraz ich bagaże. Mundurowi nie ujawnili żadnych przedmiotów niedozwolonych.

- Podróżni tłumaczyli się, że to był tylko żart, jednakże swoim zachowaniem popełnili wykroczenie z art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze, za co oboje zostali ukarani mandatem w wysokości 500 złotych. Oprócz tego kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie ich na pokład samolotu - relacjonuje straż graniczna.

Zamiast do ciepłego Meksyku, zostali w chłodnej Polsce. Ale winić mogą tylko siebie za bardzo głupie pomysły. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3