Najgorzej mają klienci w Tunezji, Turcji i na Majorce. Tam turyści są wyrzucani z hoteli, zatrzymywani w areszcie hotelowym, jeśli nie wpłacą jak chcą niektóre hotele 500 euro. Śląscy klienci mogą się czuć zagrożeni, choć jak informuje samo biuro ich powroty są niezagrożone, a sam Neckermann jest ubezpieczony.
Wyloty samolotów z Pyrzowic są niezagrożone – informuje Piotr Adamczyk - z Katowice Airport. Jak dodaje biuro w tym roku (stan na koniec sierpnia 2019 – przyp. autor) zaledwie 12 tys. pasażerów. To niespełna 2 procent wszystkich pasażerów odprawionych z naszego lotniska – dodaje Adamczyk.
Wbrew pozorom najgorzej mają ci, którzy jeszcze nie wylecieli. Oni maja szanse na odszkodowania, ale już na spędzenie wakacji w wymarzonym miejscu nie.
Zgodnie z ustawą przejmujemy opiekę nad turystami - klientami biura Neckermann Polska”
poinformował w środę wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk
"Będziemy starali się zapewnić albo dokończenie pobytu, albo bezpieczny powrót do kraju" - oświadczył Raboszuk. Jak dodał, z informacji od prezesa Neckermanna wynika, że za granicą jest 3600 turystów, głównie w basenie Morza Śródziemnego.
Wicemarszałek podkreślił, że samorząd będzie wykonywał swoje zobowiązania i ma odpowiednie gwarancje firmy ubezpieczeniowej.
Oferta Neckermanna z KTW. Uwaga! Dane dotyczą szczytu sezonu.
Grecja - Burgas, Warna
Egipt - Hurghada, Marsa Alam
Grecja - Heraklion, Korfu, Rodos, Zakhyntos
Hiszpania - Fuerteventura, Majorka, Teneryfa
Maroko - Agadir
Tunezja - Monastyr
Turcja - Antayla
Włochy – Katania
We wtorek spółka Neckermann Polska zapowiedziała, że w związku upadkiem firmy Thomas Cook odwołuje zaplanowane na ten dzień wyloty na hiszpańską Majorkę oraz grecką wyspę Zakynthos, a także środowe rejsy do wszystkich turystycznych miejsc. W wydanym komunikacie kierownictwo operatora wyjaśniło, że na 48 godzin wstrzymało możliwość nowych rezerwacji na dowolny sezon wakacyjny.
S24/PAP
Foto: Neckermann FB