Nastolatkowie okradli cmentarz w Rudzie Śląskiej

Police 112

Redakcja

6 kwietnia 2023

Dopiero weszli w dorosłe życie, a już grozi im długa odsiadka. Młodzi złodzieje z Bytomia okradli jeden z cmentarzy w Rudzie Śląskiej. 

Na cmentarzu w rudzkiej Kłodnicy doszło do włamania do składu narzędzi na terenie cmentarza. Skradziono piłę i kosę spalinową. Pracownik cmentarza zgłosił sprawę na policję. W takich sytuacjach często trudno namierzyć złodziei, ale pomogli lokalni mieszkańcy.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że po Halembie chodzą młodzi mężczyźni próbujący sprzedać piłę i kosę spalinową. Prowadzący sprawę szybko domyśleli się, że mogą być cmentarni złodzieje. Mieszkańcy dokładnie opisali podejrzanych. Dzięki temu policjanci namierzyli i zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Bytomia w wieku 17 i 18 lat.

Złodzieje usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia parafii. Kryminalni ustalają, czy mogą oni być odpowiedzialni za inne włamania na terenie Rudy Śląskiej. Za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia może grozić bytomianom nawet do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3