Napad w Jastrzębiu-Zdroju. Uderzyli kobietę deską głowę i ukradli jej pieniądze

45 708502

Redakcja

30 maja, 2022

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jeden z agresorów uderzył kobietę deską w tył głowy, po czym drugi zabrał jej ponad 2 tysiące złotych. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Mundurowi z jastrzębskiej komendy zostali zaalarmowani, że na jednej z posesji w Jastrzębiu-Zdroju doszło do rozboju. Okazało się, że napastnicy napadli mieszkankę Gliwic, jeden z oprawców uderzył kobietę deską w tył głowy, po czym ukradli jej ponad 2 tysiąc złotych.

Na miejsce natychmiast wezwano policjantów i powiadomiono o popełnionym przestępstwie. Wtedy do działania przystąpili stróże prawa z Wydziału Kryminalnego. Praca śledczych doprowadziła do ustalenia agresorów.

Zatrzymani to 22 oraz 28-letni mieszkańcy Jastrzębia. Starszy z mężczyzn już wcześniej był karany za podobne przestępstwa i był wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Obaj oprawcy odpowiedzą jeszcze za inne popełnione przestępstwa: posiadanie narkotyków, rozboje, kradzieże sklepowe, kierowanie pod wpływem środków narkotycznych.
Tym razem zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnienie rozboju grozi im nawet do 12 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3