Napad na sklep w Częstochowie. Ekspedientki obroniły się gazem

42 698699

Redakcja

27 marca, 2022

Policjanci z komisariatu VI zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju w sklepie na ulicy Limanowskiego w Częstochowie. Gdy sprawca zagroził ekspedientkom nożem i zażądał wydania pieniędzy, kobiety obroniły się z pomocą gazu łzawiącego. Uciekając ze sklepu, napastnik pozostawił przygotowane worki na pieniądze.

W piątek rano do jednego ze sklepów w Częstochowie wszedł zamaskowany i ubrany na ciemno przestępca. Grożąc użyciem trzymanego w ręku noża, zażądał od pracownic sklepu pieniędzy.  Zdecydowana postawa kobiet, które rozpyliły w jego stronę gaz łzawiący, spowodowała ucieczkę napastnika.

Kryminalni z „szóstki” szybko ustali, a następnie zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Częstochowy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił prokuraturze na przedstawienie mu zarzutu usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu sprawca najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Źródło: KMP w Częstochowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.4µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3