Napad na jubilera w Bytomiu. Złodzieje skradli biżuterię wartą 70 tys. złotych

39 705784

Redakcja

10 maja 2022

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni, którzy napadli na jubilera. 31-latek, 37-latek i 41-latek używając gazu pieprzowego, obezwładnili właścicielkę sklepu i skradli trzy tace ze złotą biżuterią. Wszyscy sprawcy napadu zostali zatrzymani przez policjantów z bytomskiej komendy. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na ulicy Katowickiej w Bytomiu. Trzech mężczyzn wbiegło do jubilera i używając gazu pieprzowego, obezwładnili właścicielkę sklepu.

Następnie rozbili szklane gabloty i skradli trzy tace ze złotą biżuterią wartą 70 tysięcy złotych.

Sprawa trafiła do Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy, gdzie policjanci w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili i zatrzymali sprawców.

Jak się okazało, wszyscy trzej mężczyźni wcześniej dopuszczali się podobnych przestępstw. Ponadto jeden z zatrzymanych w swoim mieszkaniu posiadał marihuanę, z której można by przygotować 35 dilerskich porcji, a drugi okazał się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełniony rozbój w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Źrodło: KMP w Bytomiu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3