Najpierw zaproponował 200 euro, potem zaczął obrażać

61 793255

Redakcja

6 stycznia, 2024

Mieszkaniec woj. małopolskiego po pijaku zachowywał się agresywnie i wulgarnie na lotnisku. W radiowozie zaproponował policjantom 200 euro. 

Do zdarzenia doszło na lotnisku w Pyrzowicach. Policja otrzymała zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zakłócał spokój innych pasażerów swoim głośnym zachowaniem i używaniem słów wulgarnych.

Policjanci po przybyciu na miejsce spisali 28-latka i ukarali mandatem. Ale po chwili 28-latek znów zaczął zachowywać się agresywnie, a w związku z tym, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, funkcjonariusze podjęli decyzję o doprowadzeniu go do izby wytrzeźwień.

W radiowozie mężczyzna zaoferował 200 euro za wypuszczenie. -  Policjanci poinformowali mężczyznę, że w ten sposób popełnia przestępstwo i że już sama obietnica łapówki jest karana, ale 28-latek nie dawał za wygraną i stwierdził, że „jego to nie obchodzi” i dalej namawiał policjantów do przyjęcia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych - relacjonuje tarnogórska policja.

Mieszkaniec małopolski po nieudanej próbie przekupienia policjantów, zaczął ich obrażać. Ostatecznie noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty znieważenia policjantów i obietnicy wręczenia im łapówki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3