Najmłodsi w Mysłowicach już wiedzą, czym jest ekomobilność. Zabawa w hali MOSiR-u na Bończyku

DSC 0146

Redakcja

25 września 2021

Rower albo spacer zamiast samochodu. Do zwiększenia aktywności fizycznej i troski o środowisko zachęcał magistrat w kończącym się 22 września Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Akcję „Ekomobilne Mysłowice dbają o zdrowie” zwieńczyła zabawa w hali MOSiR-u na Bończyku.

Ogłosiliśmy konkurs fotograficzny. Dziękujemy bardzo za udział, bo pod postem pojawiło się kilkadziesiąt zdjęć. Oprócz tego nadal trwa, do dzisiaj, walka o tytuł krokomistrza mysłowickiego, tak że też czekamy na to, żeby przesyłać zdjęcia z uprawianej aktywności
 – mówi Anna Górny, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

Przedszkolaki i uczniowie w ramach zajęć dydaktycznych odwiedzili halę na Bończyku, gdzie czekały na nich animacje i konkursy, także sprawnościowe.

Stawiamy na to, żeby też zobaczyli, jakie są sekcje w Mysłowickim Ośrodku Kultury, przewspaniali animatorzy. Chcemy też, żeby poznali tutaj halę, pracowników MOSiR-u, wiedzieli, że też mogą tutaj skorzystać z tego i że nasze jednostki są otwarte – dodaje Anna Górny.

W ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu miały miejsce także Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dlatego policjanci prowadzili w ostatnich dniach akcje profilaktyczne zarówno na drogach, jak i w placówkach oświatowych. Podczas finału na Bończyku właśnie o bezpiecznym przemieszczaniu się opowiadali najmłodszym wraz ze strażnikami miejskimi.

Zwieńczeniem tego tygodnia bezpieczeństwa są takie zajęcia profilaktyczne, połączenie teorii z praktyką. Dzieci oprócz tego, że dowiadują się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mogą też spróbować swoich sił na jakichś torach przeszkód – informuje st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Przedszkolaki przejęły dzisiaj pałeczkę, jeżeli chodzi o przekazywanie bardzo ważnych informacji związanych z ekologią, z transportem bezpiecznym i ekologicznym, tak że dzisiaj na hali widowiskowo-sportowej możemy zobaczyć ich wszystkie pomysły, zaangażowanie
– zaznacza Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Dlaczego powinniśmy zamienić samochód na rower?

Żeby nie zatruwać powietrza – mówi Zuzia, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4.

Żeby ćwiczyć i uprawiać sport, to też takie ważne – dodaje Amelka, również z SP4.

Dzieciaki opuściły halę na Bończyku z nową wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa i zrównoważonego transportu oraz z przygotowanymi przez miasto upominkami. Zwycięzców konkursów „Rowerem przez Mysłowice” i „Zostań mysłowickim krokomistrzem” poznamy w najbliższych dniach.

 

DSC 0133

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3