Najman zawalczy w Spodku. Jego przeciwnikiem "stary Muran"

Najmanmuran
Kastelik

Szymon Kastelik

12 grudnia, 2022

Niestety. Pieniądz to pieniądz. Patologiczna gala MMA zawita do prawdziwej świątyni sportu, którą jest katowicki Spodek.

O tym, jak ważny jest Spodek dla polskiego sportu chyba nie trzeba tłumaczyć. Wystarczy spojrzeń na kalendarz. We wrześniu bieżącego roku w symbolu Katowice polscy siatkarze walczyli po raz kolejny o mistrzostwo świata. Zaś w styczniu w Spodku zagrają nasi piłkarze ręczni. 

W przeszłości Hala Widowiskowo-Sportowa była świadkiem historycznych wydarzeń, wspaniałych koncertów. Ba! Choć Spodek ma swoje lata, to potrafi być też nowoczesny. A dowodem na to jest jedna z największych imprez e-sportowych na świecie: Intel Extreme Masters.

Niestety... Spodek za trzy miesiące dołączy do grona największych hal organizujących... freak fightowe gale MMA. Co to takiego? To wydarzenia, w których influencerzy, celebryci lub sportowcy walczą w klatce MMA (nie tylko w formuje MMA). Niestety towarzyszy tym walką duża amatorszczyzna, a do tego zawodnicy na konferencjach prasowych często używają wulgarnego języka, biją się itd. I chociaż zjawisko to istnieje w Polsce już od kilku lat, to nadal cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodych osób. 

W marcu w Spodku swoją galę zorganizuje High League, której twarzą jest kontrowersyjny raper Malik Montana. Zapowiedzianą walką wieczoru ma być pojedynek w boksie birmańskim (bardzo brutalna odmiana sztuk walki) pomiędzy Marcinem Najmanem a Jackiem Murańskim. Obaj panowie nie cieszą się zbyt dobrą reputacją. Najman od wielu lat kończy karierę, próbował też organizować swoje gale MMA. Natomiast "stary Murański" odsiedział wyrok za pobicie, chociaż jak sam twierdzi "jest niewinny". 

Panowie próbowali pobić się w ubiegłą sobotę na ostatniej w tym roku gali HL. Najman i Murański znani są z "cyrków" na konferencjach prasowych oraz wulgarnego języka. Właśnie taka sportowa rywalizacja zostanie zaprezentowana w Spodku. 

fot. screen YouTube

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3