Weekend w Wiśle: 10 najciekawszych atrakcji turystycznych serca Beskidu Śląskiego

Najciekawsze atrakcje turystyczne beskid slaski

Redakcja

31 maja, 2023

Wisła to jedna z najchętniej wybieranych przez turystów miejscowości uzdrowiskowych w województwie śląskim. Co warto tu zobaczyć?

Planujesz krótki pobyt w Wiśle? Liczne atrakcje nie pozwolą Ci się nudzić niezależnie od pory roku i pogody. Znajdziesz tu ciekawe propozycje dla osób w każdym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. Na ciepłe dni oraz te deszczowe i wietrzne.

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 10 punktów, które cieszą się największym powodzeniem i od lat przyciągają turystów.

TOP atrakcje w Wiśle

  1. Muzeum Adama Małysza - jako że to właśnie w Wiśle szlifował swoje zdolności nasz słynny skoczek narciarski, to właśnie tutaj możemy dziś podziwiać jego sportowe trofea. Obok nich znajduje się tam również sprzęt, który pomógł w ich zdobyciu, pamiątki z zawodów, gadżety
  2. Pałacyk Myśliwski Habsburgów - lokalny oddział PTTK - miejsce z długą i bardzo ciekawą historią, zlokalizowane na szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.
  3. Deptak i Aleja Gwiazd Sportu - centralne miejsce w Wiśle. Pamiątkowe tablice z brązu umieszczone w chodniku mają przypominać mieszkańcom oraz turystom o najbardziej znamienitych sławach sportu, które w jakiś sposób związane były z tym miastem. Swoje tablice mają tu m.in.: Apoloniusz Tajner, Jan Kawulok, Adam Małysz, Piotr Żyła, Przemysław Saleta. Wzdłuż deptaka umiejscowione są liczne lokale gastronomiczne, stragany, lodziarnie.
  4. Amfiteatr im. Stanisława Hadyny - w sezonie wakacyjnym często odbywają się tu koncerty, a na początku sierpnia występy w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
  5. Skocznia narciarska im. Adama Małysza - odbywają się na niej międzynarodowe zawody m.in. o Puchar Świata.
  6. Jezioro Czerniańskie - miejsce spacerowe, które pozwala napawać się ciszą, spokojem i korzystać z bliskości natury. Tuż przy jeziorze można wsiąść do słynnej Ciuchci Wiślańskiej, by wybrać się w podróż po najciekawszych punktach miasta.
  7. Zamek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Wiśle - dom wypoczynkowy głowy naszego państwa. Ciekawa architektura oraz przepiękne tereny zachęcają do oglądania. Rezydencja wraz z tamtejszą Kaplicą z 1909 roku dostępne są dla turystów pod opieką przewodnika.
  8. Przełęcz Salmopolska (Biały Krzyż) - węzeł szlaków turystycznych, z którego można rozpocząć swoją wędrówkę dostosowaną do umiejętności oraz możliwości czasowych. Niektóre z tras bez problemu można pokonać z dziećmi.
  9. Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego - budynek starej karczmy, w którym możemy obejrzeć stałą wystawę z zakresu kultury ludowej mieszkańców Beskidu Śląskiego, a także wystawy tymczasowe przedstawiające prace malarskie i rzeźbiarskie.
  10. Aleja Podań i Legend - znajduje się w pobliżu amfiteatru. Świetna atrakcja dla małych i dużych. Tu swoje miejsce znalazły rzeźby postaci z podań i legend przekazywanych na terenie Śląska Cieszyńskiego ustnie od pokoleń. Przechadzając się aleją, można poczuć niesamowity, baśniowy klimat tego regionu.

Zaplanuj weekend w Wiśle

Choć nie jest to duże miasto, daje wiele możliwości. Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na dobrych warunkach noclegowych w korzystnej cenie, noclegi w Wiśle trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie długie weekendy oraz miesiące typowo wakacyjne.

najlepsze atrakcje beskid śląski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.0µg/m3 PM2.5: 9.5µg/m3