Naćpany kierowca zatrzymany w powiecie kłobuckim

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

10 sierpnia, 2023

Patrol policji zatrzymał do kontroli w miejscowości Truskolasy osobowe audi. Styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 24-letni kierowca jest trzeźwy, ale policjanci wykonali również badanie narkotesterem. Ono zaś wskazało, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających, co ostatecznie potwierdzi wynik pobranej do badania krwi.

- Z mężczyzną podróżował 25-latek, przy którym policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. To spowodowało konieczność przeszukania mieszkań obu mężczyzn. U 24-letniego kierowcy stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, natomiast u 25-letniego pasażera marihuany i amfetaminę, z których można było przygotować prawie 630 działek dilerskich - relacjonuje policja.

Kierowca usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz substancji psychotropowej, a także posiadania substancji psychotropowych, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Jego pasażer był w przeszłości karany za podobne przestępstwa i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3