Na ulicę Piekarską w Bytomiu wraca tramwaj linii nr 38

D4 N 3948 kopia

Redakcja

27 października, 2023

Po 15 miesiącach prac budowlanych na ul. Piekarskiej w Bytomiu, w sobotę 28 października na tory wróci tramwaj linii 38. Pierwszy kurs o godz. 4:12 z placu Sikorskiego.

Zakończyły się przejazdy techniczne. 28 października tramwaj linii nr 38 wraca na ul. Piekarską w Bytomiu. 

- Testy i przejazdy techniczne wypadły pozytywnie, dzięki czemu już w sobotę 28 października popularna „38” wyjedzie na tory. Tak jak deklarowaliśmy, w weekendy linię nadal będzie obsługiwała historyczna „enka”, na przemian z wygodnym niskopodłogowym tramwajem - poinformował prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Tramwaj zastąpi kursujący w ramach komunikacji zastępczej autobus T-38. 

- Cieszymy się bardzo, że to, co jeszcze niedawno było tylko planem, stało się faktem i linia nr 38 została gruntownie przebudowana. Dzięki wybudowaniu nowych połączeń torowych pasażerowie zyskają możliwość podróży bezpośrednio do i z placu Sikorskiego, czyli głównego tramwajowego węzła przesiadkowego w Bytomiu - mówił prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. Bolesław Knapik.

W ramach przeprowadzonej inwestycji powstały nowe przystanki wiedeńskie oraz platformy przystankowe na końcowym przystanku Bytom Powstańców Śląskich. 

To efekt rozpoczętej 22 lipca 2022 roku przebudowy prawie 2-kilometrowego odcinka torowiska tramwajowego w ul. Piekarskiej i Sądowej. 


fot. UM Bytom 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3