Na trasę wyrusza nowa metrolinia. Bytomianie dojadą do Gliwic oraz na lotnisko w Pyrzowicach

Metrolinie

Redakcja

17 sierpnia, 2022

20 sierpnia na ulice Metropolii wyjadą autobusy nowej linii metropolitalnej. Linia M16/M116 połączy Gliwice i Zabrze z Bytomiem, Piekarami Śląskimi, gminą Bobrowniki i Portem Lotniczym w Pyrzowicach. Linia kursować będzie przez cały tydzień i przez całą dobę.

Autobusy oznaczone jako M16 będą kursowały między Gliwicami, Zabrzem, Bytomiem i Piekarami Śląskimi. Na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec autobusy będą zmieniać oznakowanie na M116 i pojadą dalej w kierunku lotniska. Autobusy wyjeżdżające z Pyrzowic do Piekar, wyruszą jako M116, natomiast w Piekarach Śląskich na osiedlu Wieczorka linia zmienią numerację na M16. Dzięki temu, podróż na całej trasie możliwa będzie bez przesiadek.

Dla linii M16 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na trasie Bytom Dworzec - Zabrze - Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa, dzięki czemu w wybranych godzinach autobusy pomiędzy Bytomiem i Gliwicami będą kursowały: w dni robocze średnio co 30 minut, a w dni wolne średnio co 60 minut. Co ważne, na trasie linii M16 pojawią się Miechowice - część autobusów linii M16 będzie się zatrzymywała na przystankach: Miechowice Warszawska, Miechowice Kopalnia, Miechowice Francuska, Miechowice Plac Szpitalny, Miechowice Plac Zamkowy, Miechowice Warszawska.

W Gliwicach linia M16 będzie rozpoczynać trasę przy hali Arena, co ułatwi studentom dojazd na Politechnikę Śląską. W Zabrzu linia zatrzyma się m. in. przy szpitalu na ul. 3 Maja i przy Kopalni Guido. Linia M116 w dni robocze zapewni dojazdy i powroty pracownikom terminala Cargo pyrzowickiego lotniska.

Nowe metrolinie zastąpią dotychczasowe linie AP1, 53, 850 i 113N.

Metrolinie to szybkie połączenia autobusowe, cyklicznie uruchamiane od maja ubiegłego roku. Mają one mają stanowić szkielet komunikacyjny Metropolii. Jak dotąd na śląskie i zagłębiowskie ulice wyjechało 19 z 32 planowanych metrolinii.

Szczegółowa trasa linii M16/M116 dostępna TUTAJ

Httygdgtr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3