Na stacjach Rybnik i Żory pojawią się wyświetlacze informujące o najbliższych pociągach

Csm Stacja Rybnik podrozni na peronie przy peronie pociag fot Katarzyna Glowacka ff837a1149

Redakcja

6 stycznia, 2024

Na przystankach linii Żory – Rybnik – Nędza pojawią się głośniki, zegary, a w samych Żorach oraz Rybniku wyświetlacze informujące o najbliższych pociągach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały wartą 17 mln zł netto umowę z wykonawcą prac, które sfinansowane zostaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Montaż głośników i zegarów planowany jest na stacji Sumina i przystankach: Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Górki Śląskie, Szymocice i Nędza Wieś. Na stacjach Rybnik, Żory i Nędza zamontowane zostaną wyświetlacze informujące o najbliższych pociągach oraz nowy monitoring. System obsługi pasażerskiej zostanie ujednolicony na całej linii.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą w ramach zadań „Projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na linii nr 148 (odcinek Żory – Rybnik)" oraz „Projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na liniach: nr 140 (odcinek Sumina – Nędza), nr 159 (odcinek Żory – p. odg. Studzionka)". Wartość inwestycji to 17 mln zł netto.

Projekt ma sfinansować Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Zakończenie prac przewidziano na IV kwartał 2024 r. W 2019 r. zakończyła się inwestycja realizowana przez PLK SA na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze. Szybsze i sprawniejsze stały się podróże i transport towarów koleją od Chybia przez Żory i Rybnik do Nędzy. Podróżni korzystają z wygodnych peronów, sprawniej kursują pociągi po 60 km wymienionych torów. Inwestycja o wartości 375 mln zł netto była dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

fot. PKP PLK

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3