“Na kole dla Amelki”. Akcja rowerowa na rzecz chorej dziewczynki z Knurowa

Pmaciej

Redakcja

23 września, 2022

Maciej Małkiewicz z Tarnowskich Gór to zapalony rowerzysta, który postanowił wesprzeć 12-letnią Amelkę z Knurowa. Przejedzie dla niej prawie 1500 km. Dziewczynka cierpi na wrodzone wodogłowie wewnętrzne.

Dla Macieja Małkiewicza jazda na rowerze jest prawdziwą pasją. Jak sam mówi, wtedy relaksuje się i odpoczywa. Kilka miesięcy temu swoje zamiłowanie do rowerowych wycieczek postanowił połączyć z pomocą chorym dzieciom. Aby pomóc Amelce, pojedzie do Pragi w Czechach, a następnie na Słowację, do Bratysławy i z powrotem. Podejmie się tego wyzwania samodzielnie, a planowany start przewidziany jest na czwartek 22 września.

- Pan Maciej kilka miesięcy temu podjął decyzję, że może wykorzystać swoją pasję rowerową i pomóc chorym dzieciom. Skontaktował się z kilkoma organizacjami i w końcu zadzwonił do Fundacji Podaruj Nadzieję, która z radością i zainteresowaniem odpowiedziała na jego chęć niesienia pomocy, poprzez jazdę na rowerze. No i zaczęło się kręcić, jak koło w rowerze - pisze na stronie zbiórki Fundacja.

Amelka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem wrodzonym. Od tamtego czasu przeszła dwie operacje – pierwszą ratującą jej rozwój, a drugą prostującą nogi. Kluczowe dla dalszego rozwoju dziewczynki są regularne rehabilitacje, w tym hipoterapia. Jej leczenie i rehabilitacja wymagają sporych środków finansowych przekraczających możliwości jej rodziców. 

Podopieczna Fundacji Podaruj Nadzieję, jeszcze nie zna Pana Macieja. Przyjedzie do niej do Knurowa rowerem w dniu rozpoczęcia swojej wyprawy. Po krótkim spotkaniu z dziewczynką wyruszy w podróż, którą przewiduje zakończyć po ok. dwóch tygodniach.

Amelka

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.6µg/m3