Mysłowice: policjanci odzyskali wartą 170 tys. zł Teslę

51 616793

Redakcja

2 czerwca 2020

Mundurowi z mysłowickiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 43-letniego mieszkańca Warszawy i odzyskali luksusowy samochód.

W lipcu ubiegłego roku 43-letni mężczyzna wynajął w jednej z mysłowickich firm samochód marki Tesla o wartości 170 tys. zł. Zgodnie z umową, mieszkaniec Warszawy przez 3 miesiące miał uiszczać opłatę za najem, a po tym okresie wykupić samochód. Warszawianin nie wywiązywał się z zawartej umowy. Płacone przez niego koszty najmu były niższe niż ustalone, a po upływie 3 miesięcy nie wykupił samochodu i zerwał kontakt z właścicielem. Mysłowiczanin wielokrotnie kontaktował się z 43-latkiem i wzywał do zwrotu samochodu, jednak bezskutecznie. Zrezygnowany całą sytuacją, w ubiegłym tygodniu postanowił powiadomić policjantów. Sprawą zajęli się mundurowi z referatu dw. z przestępczością gospodarczą. Ich operacyjne ustalenia pozwoliły na błyskawiczną realizację sprawy.

Wczoraj w Warszawie policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę i odzyskali samochód, który trafił już do prawowitego właściciela. Warszawianin usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

foto: KMP Mysłowice

51 616792

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3