Policja złapała złodzieja, bo ten zasnął w toalecie

51 634862

Redakcja

26 października 2020

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o kradzież torebki z dokumentami i posłużenie się cudzą kartą płatniczą. Mężczyzna wpadł dzięki współpracy z policjantami z katowickiego komisariatu VI, którzy znaleźli go pijanego, gdy zasnął w toalecie jednej z restauracji.

W połowie października w jednej z mysłowickich restauracji pracownicy została skradziona torebka z dokumentami. Zanim kobieta zorientowała się o kradzieży, złodziejowi trzykrotnie udało się zapłacić skradzioną kartą płatniczą, a po zablokowaniu, kolejne siedemnaście razy próbował dokonać płatności w różnych miastach naszego województwa. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringu ustalili wizerunek podejrzanego i wpadli na jego trop. Mężczyzna często zmieniał miejsce przebywania i otoczenie, co utrudniało poszukiwania.

W miniony czwartek do mysłowickich kryminalnych dotarła informacja, że podejrzany trafił na izbę wytrzeźwień w Katowicach, po tym jak pijany zasnął w toalecie jednego z miejscowych lokali. Dzięki współpracy z policjantami katowickiego komisariatu VI, złodziej trafił w ręce mysłowickich stróżów prawa, którzy przeprowadzili dalsze czynności. Podejrzanym okazał się 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W toku prowadzonych czynności okazało się także, że jest on sprawcą kradzieży dowodu rejestracyjnego i kluczyków z pojazdu na szkodę mieszkańca Czeladzi. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował 39-latka na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami kradzieży na terenie województwa. Będą to sprawdzać śledczy z Mysłowic.

Źródło: Policja Śląska

51 634863

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.3µg/m3 PM2.5: 2.9µg/m3