Infrastruktura przystankowa na błysk! W Częstochowie rozpoczęto wielkie porządki

59959

Redakcja

7 sierpnia, 2022

Rozpoczęło się kompleksowe mycie całej infrastruktury przystankowej znajdującej się na częstochowskich przystankach komunikacji miejskiej, które obejmie łącznie: 474 wiat, 237 ławek, 694 kosze, 50 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, 670 m kw. tzw. błotochronów (transparentnych wygrodzeń - barier pomiędzy przystankami tramwajowymi a jezdnią) oraz znaków D-15 i D-17 (czyli oznaczających przystanki autobusowe i tramwajowe).

Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, w ramach testów, błotochrony znajdujące się na przystanku tramwajowym przy alei Jana Pawła II w kierunku centrum, zostaną po umyciu pokryte powłoką hydrofobową, która powoduje nieprzywieranie kurzu i innych zanieczyszczeń do powierzchni wygrodzenia. Pozwoli to na dłuższe utrzymanie w czystości tych elementów, które są szczególnie narażone na zabrudzenia od strony jezdni, zwłaszcza w czasie opadów. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, takim zabezpieczeniem zostaną objęte wszystkie bariery przeciwbłotne zamontowane na przystankach tramwajowych.

Do mycia używane są ekologiczne środki czystości i gorąca woda pod ciśnieniem, które również działają dezynfekcyjnie i antyalergicznie.

Cały proces potrwa około miesiąca i powinien się zakończyć z początkiem roku szkolnego. Mycie prowadzone jest w ramach bieżącego utrzymania infrastruktury przystankowej. Kolejne kompleksowe mycie będzie przeprowadzone jeszcze w tym roku przed okresem zimowym.

Pasażerki i pasażerowie oczekujący na przystankach proszeni są o wyrozumiałość i umożliwienie wykonywania pracy ekipom realizującym zadanie”

zwrócił się do mieszkańców UM Częstochowy. 

Źródło: UM Częstochowa

powiązane artykuły:

60kytrd
Lokalne 18 sierpnia, 2022

W sobotę, 20 sierpnia w związku z pracami prowadzonymi na skrzyżowaniu ulic Mirowskiej i Srebrnej w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3