Msza w intencji... Michaela Jacksona

Michaeljackson

Redakcja

15 stycznia, 2024

Msze święte w intencji zmarłych to prawie codzienność w kościele rzymskokatolickim. Wierni wierzą, że dzięki modlitwie ich najbliżsi, którzy już odeszli z tego świata, uzyskają "całkowite" rozgrzeszenie i trafią do "nieba", czyli do Królestwa Bożego. Ale jedna z takich intencji może zaskoczyć.

W sieci pojawił się fragment intencji mszalnych z jednej z knurowskich parafii na ten tydzień. Portal Iknurow.pl opublikował informację, że ktoś zamówił na środę, 17 stycznia mszę w intencji... zmarłego Michaela Jacksona w jednym z kościołów na terenie Knurowa.

O religijności Króla Popu krążą tylko plotki. Jego rodzina miała należeć do Świadków Jehowy. Wiele mówiło się o tym, że kilka lat przed śmiercią Jackson chciał przejść na islam. Jednak inne pogłoski mówiły o tym, że Jackson został chrześcijaninem.

Osobiście mówił, że jest mocno uduchowioną osobą, ale nie wskazywał, żeby jego duchowość była wyrażona wobec któregoś boga - chociaż miał kiedyś powiedzieć, że jego śpiew i taniec to wola/dar "boga". Jackson niewątpliwie był wrażliwym artystą, kochał świat, a wiele jego inicjatyw oraz piosenek nawoływały do pokoju na świecie i pomocy ubogim. 

Modlitwa na pewno nikomu nie zaszkodzi. Nawet jeżeli modlić się za Jacksona będą wierni z Knurowa. 

fot. screen Michael Jackson - They Don’t Care About Us

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3