MSWiA i Zarząd Województwa Śląskiego pomoże mieszkańcom Kaniowa

Csm 103473822 3177691095584401 8298582022536425656 o e17565fb2e

Redakcja

8 czerwca 2020

Po oszacowaniu strat w Kaniowie po przejściu tam trąby powietrznej MSWiA zapewni pomoc mieszkańcom tej miejscowości - oświadczył w poniedziałek szef resortu Mariusz Kamiński. Zapewnił, że MSWiA użyje rezerw finansowych związanych z funduszem klęskowym.

W niedzielę przez miejscowość Kaniów w powiecie bielskim (woj. śląskie) przeszła burza z trąbą powietrzną, która poważnie uszkodziła tam domy.

"Wojewoda śląski jest w kontakcie z mieszkańcami, jest w kontakcie z lokalnym samorządem, szybko udzieli wsparcia finansowego. A po oszacowaniu strat związanych z klęską żywiołową w tej miejscowości również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ma rezerwy finansowe związane z funduszem klęskowym, które będą udzielane tym mieszkańcom, którzy są w potrzebie" - zapewnił Kamiński, dodając, że w tej sprawie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą.

"Rozmawiałem wczoraj z prezydentem, który do mnie zadzwonił, który wyraził obawę, co do sytuacji w tej miejscowości w związku z trąbą powietrzną, z tą klęską żywiołową. Prosił o pomoc dla mieszkańców. Oczywiście taka pomoc będzie udzielona" - powiedział szef MSWiA.

Czytaj także: Ulewy, huraganowy wiatr i pioruny 172 interwencje w woj. śląskim!

O tym, że w najbliższym czasie rozpocznie się wypłata środków klęskowych dla mieszkańców Kaniowa, poinformował w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

Również Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski poinformował na Twiiterze, że z inicjatywy zarządu na najbliższą sesję Sejmiku przygotowany zostanie projekt uchwały o przekazaniu gminie 300 tys. zł na pomoc dla osób poszkodowanych. (PAP)

Foto: Śląski Urząd Wojewódzki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3