Motoserce zawita do Częstochowy

Fot materiały prasowe organizatora 2

Redakcja

29 sierpnia, 2023

2 września po raz pierwszy do Galerii Jurajskiej zawita akcja charytatywna „Motoserce”, którą organizują motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Towarzyszy jej wielka zbiórka krwi, spotkanie z motocyklistami oraz koncert Małgorzaty Ostrowskiej

W sobotę do centrum handlowego Galeria Jurajska po raz pierwszy zawita ogólnopolska akcja krwiodawstwa „Motoserce”.

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł podzielić się darem życia. W tym celu od godz. 10.00 do godz. 15.00 na Bulwarach Jurajskich na osoby chętne, aby oddać krew, czekać będzie specjalny krwiobus. Organizatorzy zachęcają do wizyty w nim, tym bardziej, że zasoby banków krwi stale się kurczą, a apele o pomoc nie ustają.

To akcja, dzięki której już od 15 lat motocykliści wspierają banki krwi i co najważniejsze zachęcają tysiące osób do tego samego. W tym roku po raz pierwszy aktywnie ją wspieramy i namawiamy każdego, kto może, aby oddał krew. Jedna jej dawka, czyli 450 ml, może uratować aż 3 osoby! Warto więc się przyłączyć – zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Organizatorzy przygotowali spotkanie z motocyklistami z lokalnych klubów, w trakcie którego będzie można lepiej poznać ten styl życia. Będzie też okazja do tego, aby zobaczyć dziesiątki zjawiskowych maszyn, które są prawdziwymi pogromcami szos.

Na Bulwarach Jurajskiej odbędą się pokazy ratownictwa medycznego. Zaprezentują się również strażacy oraz żołnierze Wojska Polskiego. Dla dzieci przygotowane zostaną natomiast zabawy i konkursy, które umilą czas. Tę część imprezy zaplanowano na godziny od 12.00 do 15.00.

 Po południu w Jurajskiej rozbrzmi muzyka na żywo. Organizatorzy przygotowali serię plenerowych koncertów, a także występ legendy polskiego rocka i estrady – Małgorzaty Ostrowskiej. I tak już o godz. 16.00 będzie można posłuchać śląskiego zespołu HAYA, a o godz. 17.00 zagra RAPTO ŁAPTO. O 18.15 Jurajska zaprasza na koncert Renegady RATM Tribute.

O godzinie 20:00 na scenie wystąpi Małgorzata Ostrowska. Podczas godzinnego koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje gwiazdy, która ma na swoim koncie aż 10 solowych płyt i liczne sukcesy z grupą Lombard, w tym hit „Szklana pogoda”.

– Szykuje się prawdziwe muzyczne show dla każdego, kto jest fanem polskiego rocka. W ten sposób organizatorzy chcą podziękować mieszkańcom regionu za zaangażowanie w akcję, a także zwrócić uwagę na to, że każdy może przyłączyć się do zbiórki „Motoserca” – mówi przedstawicielka Jurajskiej.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3