Motocyklista zginął pod kołami policyjnego radiowozu [WIDEO 18+]

Wypadek mtocyklisty

Redakcja

18 czerwca 2020

Wstrząsający film, na którym widać jak policjant w pościgu wjeżdża w motocyklistę. To nie powinno się wydarzyć! Prokuratura Rejonowa w Giżycku przedstawiła kierowcy policyjnego radiowozu zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjant nie przyznaje się do winy, grozi mu 8 lat. Warto przypomnieć, że w różnych okolicznościach na drogach ginie wciąż zbyt wielu motocyklistów. Także na drogach woj. śląskiego.

Sprawa związana jest z pościgiem policyjnym, który miał miejsce w 2019 roku w miejscowości Dobre Miasto obok Olsztyna. Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli w związku z czym funkcjonariusze podjęli pościg. W wyniku dużej prędkości zarówno radiowozu jak i jadącego przed nim jednośladu doszło do wypadku. Samochód policyjny przejechał po motocykliście.

W ostatnich dniach zakończyło się śledztwo i zbieranie materiałów dowodowych w sprawie.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku przedstawiła kierowcy policyjnego radiowozu zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusz nie przyznaje się do winy.  

Wideo z zajścia można zobaczyć TUTAJ!

W ostatnim czasie na śląskich drogach dochodzi do bardzo wielu wypadków z udziałem motocyklistów. Wśród nich są także zdarzenia drogowe, które kończą się śmiercią kierujących jednośladami. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach.

Źródło: tko.pl

Foto: poglądowe

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3