Piraci drogowi pędzili ponad setkę i stracili prawo jazdy

Police 01

Redakcja

16 września, 2023

Ograniczenie 50 km/h, ale dla motocyklisty z Jastrzębia-Zdroju nie istniały żadne bariery. Przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. O wiele za szybko jechał też kierowca Renault w powiecie kłobuckim. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Pawłowice na ulicy Pszczyńskiej. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem marki Honda. Kierował nim 59-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który jechał ze znaczną prędkością. 

Pędził 117 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych i 14 punktami. 

W tym przypadku, za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, stróże prawa dodatkowo zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

Do innego rażącego przekroczenia prędkości doszło w piątek  w miejscowości Napoleon, gdzie policjanci namierzyli renault, które zdecydowanie za szybko przejeżdżało przez tę miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 120 km/h, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, na którego obszarze obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy, na jego konto dopisano punkty karne i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3