Morawiecki we Lwowie. Polska zbuduje w Ukrainie osiedla dla 20 tysięcy osób

C483a9ab da7c 400c 8eca 75eb0282ee49

Redakcja

19 kwietnia, 2022

Premier Mateusz Morawiecki udał się we wtorek do Lwowa, gdzie w poniedziałek doszło do ataku rakietowego. Szef polskiego rządu zapowiedział, że nasz kraj wybuduje w Ukrainie schronienie dla 20 tysięcy osób, które uciekły ze wschodniej części kraju.

Polski rząd, w porozumieniu z ukraińskimi władzami, wybuduje ośrodki przeznaczone dla osób zmuszonych do opuszczenia własnych domów w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. -  Docelowo rząd polski zbuduje osiedla dla 20 tys. osób. Pierwsze z osiedli otwarte zostało we Lwowie. Korzysta z niego około tysiąca Ukraińców - informuje Kancelaria Premiera.

– Już 10 mln osób musiało opuścić swoje domy. 2,5 mln z nich jest w Polsce, ale nie zapominajmy o tym, że 6 mln osób jest wewnętrznie rozlokowana na Ukrainie – powiedział Mateusz Morawiecki we Lwowie. 

Jak dodał premier, Polska wybuduje "osiedla" z domów modułowych w okolicach Lwowa i Kijowa.

–  Robimy wszystko, żeby ochronić ukraińskie dzieci, kobiety. Takich miasteczek będzie więcej. Nasi wysłannicy jadą do miast wokół Kijowa i będą stawiali podobne miasteczka - zapowiedział szef polskiego rządu.

– Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości. Prawo do życia, prawo do wolności i suwerenności – mówił premier podczas wizyty we Lwowie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3