Morawiecki o możliwej wojnie z Rosją: w naszym kraju 40 milionów osób chwyci za broń

Kprmstrzelnica

Redakcja

13 czerwca 2022

Według premiera Mateusza Morawieckiego w Polsce 40 milionów osób chwyci za broń w przypadku agresji Rosji. Prezes Rady Ministrów otworzył w Myszkowie strzelnicę sportową.

W poniedziałek ,13 czerwca premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w otwarciu pneumatycznej strzelnicy sportowej przy Zespole Szkół w Myszkowie. Podczas swojej wypowiedzi wspomniał o rządowym programie budowy strzelnic w każdym powiecie. Ma to ułatwić dostęp obywateli do ćwiczeń z bronią po to, żeby byli gotowi na ewentualny konflikt zbrojny.

- Potrzebujemy dostępu do praktyki i obeznania z bronią, dlatego otwieramy kolejne strzelnice. Dostęp do broni w obecnych czasach to kwestia, którą musimy w bliskiej przyszłości szerzej omówić i przedyskutować (...) Życzymy sobie pokoju, ale ciągle żywe jest rzymskie powiedzenie "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny" -  powiedział premier Mateusz Morawiecki w Myszkowie.

Szef rządu stwierdził, że Rosja musi być gotowa na to, że w naszym kraju 40 milionów osób chwyci za broń - Kreml musi wiedzieć, że jest u nas w gotowości 40 mln Polaków, aby postawić się i dać opór Rosji - dodał premier. 

Strzelnica w każdy powiecie to projekt, który pozwala ministrowi obrony Narodowej dofinansować budowę takich obiektów. Celami Programu „Strzelnica w powiecie" są: zapewnienie obywatelom możliwości doskonalenia posługiwania się bronią palną w bezpieczny sposób,  rozwijanie przez obywateli umiejętności strzeleckich,  propagowanie rozwoju strzelectwa sportowego w kraju.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3