Morawiecki na stadionie Ruchu Chorzów. "PiS dotrzymuje obietnic""

F8 Pt76 Tb IAE Xps N

Redakcja

12 października, 2023

Mateusz Morawiecki na stadionie Ruchu Chorzów potwierdził, że miasto ma otrzymać dofinansowanie na budowę nowego obiektu dla 14-krotnego mistrza Polski. 

Dwa dni temu władze Chorzowa poinformowały, że budowa stadionu Ruchu Chorzów zakwalifikowała się do rządowego Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2023. Spółka ADM Serwis najprawdopodobniej otrzyma na ten cel prawie 104 mln zł.  Projekt musi przejść ocenę techniczną i ekonomiczną.

104 mln złotych to około 50 procent planowanych wydatków na zbudowanie nowego obiektu przy ul. Cichej. Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku z powodu uszkodzenia jednej z charakterystycznych reflektorów, stadion Ruchu nie został dopuszczony do rozgrywek. Wówczas radni i władze Chorzowa podjęły w końcu długo wyczekiwaną decyzję o budowie nowoczesnego stadionu. Ruch Chorzów rozgrywał swoje mecze w Gliwicach, a po przerwie reprezentacyjnej Niebiescy wrócą do Chorzowa, ale na Stadion Śląski.

Morawiecki na stadionie Ruchu Chorzów

W przedostatnim dniu kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki, który kandyduje do Sejmu z okręgu katowickiego, przyjechał na stadion Ruchu Chorzów przy ul. Cichej. Na murawie obiektu w towarzystwie m.in. Szymona Michałka, Morawiecki potwierdził przyznanie ponad 100 mln złotych dofinansowania na budowę nowego stadionu. 

- Stadion Ruchu Chorzów potrzebuje nowej, wspaniałej inwestycji. Chciałbym pogratulować kibicom waszej miłości do klubu. Jesteście wierni - powiedział Morawiecki w Chorzowie. 

Premier przypomniał, że wszystko zaczęło się od wizyty Szymona Michałka, który spotkał się z Morawieckim kilka miesięcy temu. Potem pojawiła się szansa na dofinansowanie budowy nowego obiektu.

-Przyjeżdżam tutaj z wypełnieniem mojej obietnicy. PiS dotrzymuje obietnic - dodał premier. Stwierdził, że ma nadzieję na to, iż już za 4 lata kibice będą mogli cieszyć się z nowego stadionu. 

Szymon Michałek podziękował w imieniu kibiców za wsparcie. - Głęboko wierzyłem zawsze w to, że stadion Ruchu Chorzów powstanie. Musieliśmy tylko znaleźć odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie - powiedział Michałek. 

Założyciel sektora rodzinnego Ruchu podkreślił, że to nie jest sprawa polityczne tylko czysto sportowa, bo wśród kibiców Ruchu są wyborcy wszystkich partii politycznych. 


Fot. Kancelaria Premiera 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3