Morawiecki i Błaszczak w Gliwicach. Zapowiedzieli produkcję Krabów w "Bumar-Łabędy"

Fun28 Fa Xg AAM Aai

Redakcja

26 kwietnia, 2023

Armatohaubice Krab będą produkowane w Gliwicach. Poinformowali o tym dzisiaj premier Polski Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

W środę rano premier Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedzili Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” S.A. w Gliwicach. Przyjechali z dwoma ważnymi ogłoszeniami nie tylko dla tego zakładu, ale dla całego polskiego przemysłu zbrojeniowego.

- To ogromnie ważna dla mnie chwila, że mogę tutaj być i robić wszystko, żeby zakłady Bumar-Łabędy miały przed sobą przyszłość, bo tu jest wielki potencjał rozwojowy i produkcyjny - powiedział Mateusz Morawiecki.

Kraby i Leopardy w Gliwicach

Szef rządu przypomniał, ze aktualnie Zakłady "Bumar-Łabędy" odpowiadają za modernizację czołgów Leopard 2A4 do standardu Leopard 2PL. Stwierdził, że zakład i jego pracownicy mają doświadczenie i znają te czołgi. Dlatego w gliwickiej fabryce powstanie centrum serwisowania Leopardów. O szczegółach mówił minister Mariusz Błaszczak.

- Intensywnie zabiegałem o centrum serwisowo-naprawcze dla przekazywanych Ukrainie czołgów Leopard 2 w Polsce. Jeszcze w maju swoją działalność rozpocznie centrum serwisowe tych czołgów, właśnie tu w Zakładach Mechanicznych "BUMAR-ŁABĘDY” - zapowiedział Błaszczak.

Mateusz Morawiecki ogłosił również, że w Gliwicach rozpocznie się produkcja armatohaubic Krab. - Rozmawialiśmy tutaj między innymi o przyszłości zakładów Bumar-Łabędy i przywozimy bardzo dobre wiadomości. To tutaj w Gliwicach będzie produkcja Kraba. O to zabiegali pracownicy i kierownictwo - dodał premier. 

Fot. Kancelaria Premiera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3