Microsoft chce inwestować w Polsce. Morawiecki: Polska to magnes amerykańskich inwestycji

Mateuszmorawieckikatowice
Kastelik

Szymon Kastelik

26 kwietnia, 2023

W trzecim, ostatnim dniu XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem cyfryzacji Januszem Cieszyńskim ogłosili inwestowanie w tzw. chmurę u dział w "kolejnej" rewolucji "cyfrowej". Jednym z najważniejszych partnerów w dalszej cyfryzacji polskiego przemysłu będzie Microsoft. 

Ralph Haupter, prezes Microsoft na Europę, ogłosił, że amerykański gigant otwiera region przetwarzania danych w Polsce. Ma to zwiększyć prestiż naszego kraju na międzynarodowym rynku najnowszych technologii i IT. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Katowicach, że współpraca z Microsoftem będzie kontynuowana, a polski rząd zamierza wykorzystać szansę i uczestniczyć w nadchodzącej "rewolucji" przemysłowej, która stawiać będzie na cyfryzację. 

- W naszej historii mamy szansę być nie tylko części wielkiego procesu transformacji cyfrowej, ale też ogromnie na tym skorzystać - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Janusz Cieszyński zapowiedział, że rząd uruchomi 700 mln euro pożyczki dla firm, które będą chciały przenosić swoją działalność do chmury.

- Widzę chmurę, która w naturze jest od nas daleko, ale dzięki inwestycjom Microsoft jest już tutaj, za rogiem. Jako szansę dla wszystkich. Dla każdego biznesu, który chce korzystać z innowacji - skomentował minister cyfryzacji.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3