Morawiecki: Godziny dla seniorów w sklepach i aptekach! [WIDEO]

Morqwqqq

Redakcja

10 października, 2020

Morawiecki: Od 10 do 12 w sklepach zakupy będą mogli robić tylko seniorzy! Decyzja będzie obowiązywać od czwartku, 15 października. Jak dodaje Morawiecki: apelujemy, by osoby starsze zostawały w domach. W odniesieniu do szkół - na dziś uważamy, ze to co robimy jest właściwe. Nic nie zmieniamy.

- Mamy rekordową liczbę przypadków w krajach całej Europy. Nasze cele - to ograniczenie liczby zgonów i zapewnienie najbardziej narażonym na zakażenie odpowiednie wsparcie. naszym celem jest także zapewnienie wydolności systemu medycznego, oraz dodatkowo utrzymanie gospodarki na normalnych torach - mówi Morawiecki. 

I dodaje, że branże narażone na koronawirusa nadal będą musiały się zmagać z obostrzeniami. 

Premier: zadecydowaliśmy, że wprowadzamy godziny dla seniorów - od godz. 10 do godz. 12 w sklepach, aptekach i drogeriach; apelujemy, by osoby starsze, na ile można, pozostawały w domach.

Morawiecki zapowiada także egzekwowanie noszenia maseczek. Podobnie jak sprawdzaniem osób przebywających na kwarantannie. 

Udział zgonów pacjentów zakażonych koronawirusem to przede wszystkim osoby powyżej 65. roku życia, a najbardziej powyżej 70. roku. Dlatego musimy ograniczyć zachorowalność u osób starszych. Wśród osób korzystających z respiratorów, osoby starsze stanowią 80 procent”

mówi morawiecki

Jak informuje premier - na rzecz Domów Pomocy Społecznej rząd przekaże dodatkowe... 38 mln złotych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.1µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3