Dąbrowskie Strzemieszyce z nową drogą rowerową

Ak ordona

Redakcja

10 października, 2020

Zrównoważony transport to także możliwość aktywnego poruszania się rowerem. Również w drodze do pracy. By to zadanie ułatwić Dąbrowa Górnicza mocno inwestuje w rozbudowę infrastruktury rowerowej. I nie dotyczy to jedynie śródmieścia oraz okolic.

Strzemieszyce to jedna z najstarszych dzielnic Dąbrowy Górniczej. Dzielnic, które mogą liczyć na inwestycje ze strony miasta. Nowa droga rowerowa od ulicy Oddziału AK Ordona to niemal 3 km tras dla rowerzystów. Inwestycja za niemal 3 mln złotych realizowana jest przez dąbrowską spółkę Dromar. Do użytku ma zostać oddana jeszcze w tym roku.

Jak informuje Bartosz Matylewicz, naczelnik wydziału Marka Miasta, droga rowerowa o długości 2,7 km powstanie od skrzyżowania z ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Hotelową. Trasa w przyszłości zostanie przedłużona, tak by połączyć dzielnicę z trasami rowerowymi w centrum - od ul. Hotelowej do ul. Staszica i dalej w stronę Wojska Polskiego.

Projekt w Strzemieszycach zakłada budowę chodników i zjazdów, przebudowę zatok autobusowych, oraz montaż małej architektury i zieleni.

To nie koniec inwestycji w tym rejonie. Miasto chce poszerzyć ofertę o kolejne trasy rowerowe w Strzemieszycach. Chodzi m.in. o budowę wzdłuż ul. Strzemieszyckiej od ul. Narutowicza do ul. Szklanych Domów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 7.6µg/m3