Morawiecki do górników: Wyrażam swoją wdzięczność za zaangażowanie i profesjonalizm

Morawieckikopalnia
Kastelik

Szymon Kastelik

4 grudnia, 2021

Premier Mateusz Morawiecki wystosował list do górników i pracowników Polskiej Grupy Górniczej z okazji Barbórki. W piśmie dziękuje za zaangażowanie oraz zapewnia, że rząd działa w interesie polskiego górnictwa.

Nie ulega wątpliwości, że sektor węglowy stoi obecnie przed ogromnym, dziejowym wyzwaniem, jakim jest dostosowanie krajowej gospodarki do unijnych regulacji dotyczących celów klimatyczno-energetycznych. Wyzwaniem o tyle niełatwym, bo nierozerwalnie związanym z faktem, że nasze górnictwo pozostaje filarem szeroko rozumianego bezpieczeństwa państwa - pisze do górników z PGG prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

W liście premier zauważa, że nadchodzące najbliższe lata mogą być bardzo trudne dla górnika. Zapewnia, że obóz władzy chce przeprowadzić transformację energetyczną w sposób bezpieczny dla pracowników polskich kopalń.

Jako rząd zrobimy wszystko, by transformacja energetyczna przebiegała w sposób bezpieczny, stopniowy i dostosowany do polskich realiów - czytamy w liście Morawieckiego z okazji Barbórki. 

Wierzę, że nasza rodzinna branża podoła temu wielkiemu zadaniu

dodaje premier.

Wyrażam swoją wdzięczność za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu niełatwych, odpowiedzialnych i nierzadko niebezpiecznych zadań - dziękuje górnikom premier. 

PMM zyczenia 800

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3